Rychlý kontakt

v případě jakýchkoli dotazů
nás neváhejte kontaktovat na tel.: +420 602 30 96 31

Email: info@i-cesky-raj.cz

 

Bobová dráha

Volný čas,pro děti v Českém ráji

Bobová dráha - Volný čas,pro děti v Českém ráji
Bobová dráha - Volný čas,pro děti v Českém ráji

Popis ubytovacího zařízení

Bobová dráha je s délkou 1100 m je jednak jednou z nejnovějších ale také nejdelší trubkovou bobovou dráhou v České republice.

Umístění objektu

Okres:Liberec
Obec:Jeřmanice
GPS:50°42'15.699''N, 15°4'22.87''E
Web:www.areal-obrisud.cz
Telefon:488 570 520

QR kód

Detaily a další vybavení


Informace:

Dráha čítá jednu spirálu, 13 velkých zatáček a množství dalších menších zatáček a umělých vln. Má také vlastní vlek pro dopravu na horní stanici o délce 550 m a s převýšením 80,5 m.  

 

K plynulému provozu je připraveno 39 dvoumístných bobů které jsou opatřeny odstředivou brzdou která nepovolí vyšší rychlost než je 45km/h. V cílové stanici jsou pak automaticky dobrzděny.

Jednotlivé boby jsou opatřeny opěradlem a bezpečnostním pásem. Díky tomu mohou jezdit na bobech bez problémů všechny věkové generace, děti od osmi let mohou jezdit samostatně, do osmi let jen v doprovodu rodičů. 

 

A jak se na bobové dráze jezdí?

Před jízdou je každý povinen seznámit se s provozním řádem Bobové dráhy a dbát pokynů obsluhy. Na bobu je možno jet jak samostatně, tak ve dvojici. Po nasednutí na bob v nástupní stanici je bob s jezdcem vyvezen vlekem do horní stanice. Po nájezdu na dráhu si rychlost a styl jízdy již bobista reguluje vysoce účinnou brzdou sám. Právě tato skutečnost dělá z jízdy nevšední, mimořádně atraktivní zážitek. Celá dráha je v souladu s bezpečnostními předpisy certifikována nejen podle předpisů EU. Při dodržení provozních předpisů je absolutně bezpečná, což mimo jiné umožňuje samostatné jízdy dětí již od školního věku. Před jízdou je nutné se připoutat.

Ceny

JízdyDospělíDěti do 140 cmZPS, SE
1 x jízda70 Kč40 Kč
5 x jízda300 Kč190 Kč
10 x jízda500 Kč350 Kč

Otevírací doba

Otevřenood 10 - 19 hod.
Virtuální prohlídky

Na Vaše přání vytvoříme virtuální prohlídku jakéhokoli objektu-prostoru.